Хуманитарна фондација БУДИ ХУМАН – Александар Шапић
прикупља новчана средства за Јелену Миленковић (1979).
Јелена је пре шест година оперисала карцином на носу, две године касније карцином дојке, а прошле године карцином грлића материце.
2020. године у септембру месецу, дијагностификоване су метастазе на костима и јетри.
Јелени су неопходна средства за наставак лечења у иностранству, специјалистичке прегледе, медикаменте, суплементе и медицински потрошни материјал, ортопедска помагала, реквизити за спровођење терапија у кућним условима, за путне трошкове и смештај, физикалне терапије, рад са стручно обученим лицима како би што пре наставила свакодневне нормалне активности. Све наведено је потребно јер су третмани зрачењем изазвали тешке последице и оштећења на њеној кичми.
Као жена без пола носа, без једне дојке, без материце и јајника, Јелена је живела живот пуним плућима. Супруга је и мајка две кћери и хтела би да тако буде још дуго. Међутим, ситуација са њеном болешћу јој ускраћује све тренутке радости породицом. Да Јеленина деца не изгубе најлепше осмехе са лица, обраћа се људима добре воље и великог срца за помоћ.